- DOUBLE BIT LS 1.0X5.5-PH2 45MM, STANDARD (1)
Product description
- SCREWS MP (DOUBLE BIT LS 1.0X5.5-PH2 45MM, STANDARD (1))
- Uncomplicated and reliable screwing with standard Bosch quality
- Extra hard quality for all applications
- For slotted-head screws
Advantages
- SCREWS MP (DOUBLE BIT LS 1.
- 0X5.
- 5-PH2 45MM, STANDARD (1)) Two bits in one bit Two bits in one bit For direct use in drill chucks
Key features according to our expert
Length: 45 mm
Connection size (bit): 1/4"
Bit tip 2: PH2
Drive profile size 1 (bit): 5,5 mm
Connection profile (bit): Hexagonal
Bit tip 1: Slotted 5,5 mm
Blade thickness 2: Not applicable
Type of drive profile 2 (bit): Phillips
Type of drive profile 1 (bit): Slotted
Drive profile size 2 (bit): 2
Specifications / All features
Brand:
BOSCH
EAN:
Supplier number:
BOSCH 2609255954
- Length
- 45 mm
- Connection size (bit)
- 1/4"
- Bit tip 2
- PH2
- Drive profile size 1 (bit)
- 5,5 mm
- Connection profile (bit)
- Hexagonal
- Bit tip 1
- Slotted 5,5 mm